Zákaznická linka 728 227 022 PO-PÁ 9:00-17:00. Doprava nad 1500 Kč ZDARMA! Poradna: poradna@korejskakrasa.eu

PÉČE O PLEŤ V 10 KROCÍCH

Korejské ženy jsou známé díky své bezchybné pleti. Stojí za ní důsledná péče, která spočívá v deseti krocích tak, aby byla pleť čistá, svěží, vyživená a zářivá. Evropské ženy si zvykly, díky uspěchané době a částečně i neznalosti, používat přípravky na pleť 3v1 a podobné, které Vám žádný úspěch v péči o pleť nepřinesou.


Naučte se s námi o pleť správně pečovat!

Pořadí přípravků a pravidelnost jsou klíčem k úspěchu.

Krok 1. Odstranění make-upu a olejový čistící přípravek

Pokud používáte silný make-up je dobré ho nejprve odstranit tamponkem namočeným v šetrném odličovači nebo použít odličovací ubrousek na bázi oleje. Následuje čištění obličeje olejovým čistícím přípravkem. Tento olejový přípravek naneste prsty na suchý obličej a krouživými pohyby odstraňujte nečistoty.

Mohlo by se zdát, že tento krok je vhodný pouze pro suchou pokožku, ale opak je pravdou. Tento krok je vhodný i pro mastnou pleť, jelikož olejový čistící přípravek rozloží všechny mastné nečistoty, jako je například i maz.

Krok 2. Čistící přípravek na bázi vody

Čistící přípravek na bázi vody je druhým krokem k úspěchu (tzv. dvojí čištění pleti o kterém se více dozvíte v našem dalším článku). Tento krok nám pomůže důkladně očistit pleť od zbylých nečistot, které mohou způsobovat pupínky. Tyto přípravky mají obvykle konzistenci gelu nebo pěny. Namočte si obličej a za pomoci čistícího přípravku ho krouživými pohyby masírujte.

Krok 3. Exfoliace

Exfoliace neboli peeling pomáhá odstranit nečistoty, které se usazují v pórech a zároveň pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky, což umožní Vaší pleti lépe absorbovat následnou péči. Druhy peelingu máme dva - mechanický a chemický. Záleží na Vás, který Vám lépe vyhovuje. Mezi mechanické peelingy patří například ty z cukru a mezi ty chemické například kyselina mléčná nebo salicylová. Tento krok nemusíte provádět každý den, ale doporučujeme dvakrát do týdne. Každý z nás časem přijde na to jaká frekvence peelingu mu vyhovuje. Pokud používáme peeling jemný, je možné jej používat častěji. Doporučujeme peeling používat na večer, kdy nemáme již v plánu dávat na pleť bezprostředně make-up.

Dnes jsou i mechanické peelingy často jemné a vhodné i na aknózní pleť, jen je třeba používat je s citem a pleť příliš nedřít, aby se nedokonalosti na pleti neroznášely.

Krok 4. Tonikum

Tento krok je stejně důležitý, jako všechny ostatní - byť se může jevit jako zbytečný. Tonikum odstraňuje zbytky čistících přípravků a současně Vaši pleť opravuje a připravuje ji ke vstřebání hydratačních přípravků. Korejky používají hydratační tonika i opakovaně (vždy nechají vstřebat jednu vrstvu a pokračují další a to až 7x za sebou). Je vhodné používat správné bavlněné tamponky namísto těch vatových (naleznete v nabídce). Vatový tampon do sebe vsákne zbytečně velké množství tonika, což je velká škoda. Tonikum lze také nanášet jednoduše rukama a jemně vklepávat do pokožky.

Krok 5. Esence

Tento krok je typický pro Korejské ženy. Všude jinde na světe byste esence hledali jen těžko, ale věříme, že to nebude dlouho trvat a stanou se nezbytnou součástí péče o pleť po celém světě. Esence pomáhají hydratovat pleť a zvyšovat obnovu buněk.

Krok 6. Ampule, posilovače a séra

Ampule jsou často označovány jako séra nebo posilovače. Séra/ampule jsou mnohem více koncentrované než esence, mají hustší konzistenci a stačí jen pár kapek. Jsou určeny na specifický problém, který chcete na Vaši pleti řešit - rozjasnění, vrásky, pigmentové skvrny a mnoho dalšího.

Krok 7. Pleťové masky

Používání pleťové masky není rituál na každý den, ale stejně tak jako exfoliace, je dobré ji používat alespoň dvakrát do týdne. Pokud máte sušší pleť, můžete ji používat i častěji (v případě hydratačních plátýnkových masek). U pleťových masek nedochází k odpařování a díky delší době kontaktu s pokožkou se vstřebá více živin a vlhkosti. Plátýnkové masky jsou velkým hitem a Korejky na ně nedají dopustit. Plátýnková maska je "nasáklá" esencí a proto v den, kdy ji budete používat již esence není potřeba. Před aplikací plátýnkové masky je důležité mít pleť odlíčenou, očištěnou a následně tonizovanou pleť (díky toniku dojde k lepšímu vstřebání živin z masky do pleti). Na každé masce naleznete také dobu působení a doporučujeme řídit se instrukcemi na obalu masky. Většinou se doporučuje doba 20-30 minut. Dodržujte tuto dobu. Setkali jsme se i s názory, že ženy nechávají masky působit déle (neplatí čím déle, tím lépe). Plátýnková maska by neměla na Vaši pleti zcela uschnout, protože poté by začala naopak absorbovat vlhkost z pleti zpět. Masku tedy sundáváme ještě vlhkou a zbylou esenci prsty zapracujeme do pleti. Neoplachujeme a následně použijeme krém.

Pokud jste příznivcem klasických masek, které aplikujeme na pleť štětcem, rukou a nebo špachtlí, tak si vybírejte složení dle typu Vaši pleti. Aknózní pleti budou dělat dobře masky jílové, které absorbují mastnotu z pleti. Nezapomínejte však po omytí opět na hydrataci.

Korejky milují tzv. "noční masky", které se nechávají působit na pleti celou noc. Jedná se o krémové nebo gelové hydratační masky (jsou určené na suchou pleť a na pleť, které chybí hydratace). Po probuzení je pleť krásně vláčná a "nacucaná". Tyto masky můžeme používat jako poslední krok naší večerní rutiny a následně již nedáváme krém. 

Krok 8. Oční krém

Nenechte se mýlit, že oční krémy jsou záležitostí pouze pro starší ročníky! Pravidelné používání intenzivních očních krémů napomáhá redukovat tmavé kruhy a váčky pod očima. V neposlední řadě pak předchází tvorbě vrásek. Oční krémy se aplikují v malém množství a zapracovávají se jemným vklepáváním tak, aby nedocházelo ke zbytečnému natahování kůže v okolí očí, které má za následek tvorbu vrásek. Oční krémy jsou velmi koncentrované a nedráždivé tak, aby nedocházelo k podráždění a slzení očí. 

Krok 9. Hydratační přípravky

Hydratační krémy jsou základem večerní péče o pleť, jelikož v noci dochází k její regeneraci po celém dni. Hydratační přípravky můžete nahradit jednou či dvakrát do týdne hydratační noční maskou o které jsme se již zmiňovali výše.

Hydratační přípravky jsou obvykle hutné, ale je nutné je používat i pokud máte pleť mastnou nebo aknózní, protože dochází k uzavření potřebné vlhkosti pro kůži. Hydratační přípravky mohou být gelové - na bázi vody nebo krémové. Pro ty, co mají spíše suchou pleť to je určitě volba hutnějšího krému, naopak pro ty co mají mastnou pleť je to spíše gel s lehčí texturou. 

Krok 10. Ochranné krémy proti slunci

Ochranné krémy proti slunci jsou u nás velmi podceňované, avšak neméně důležité. Ochranné SPF krémy je potřeba používat každý den ráno, zvláště pak po exfoliaci - Vaše pokožka je po tomto zákroku zranitelnější. Je to nejdůležitější věc, kterou můžete udělat pro zdraví a krásu Vaší pokožky. Dnes již SPF ochranu obsahují i make-upy nebo BB krémy.

péče

Inspirace čerpána: CHO, Charlotte. Tajemství krásy Korejek: kroky pro zdravou a zářivou pleť. Přeložil Anna ŠTORKÁNOVÁ. Praha: Alferia, 2019. ISBN 9788024741758.

Affiliate program

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz